Girişim

BiSU’nun usulca başlattığı market servisi: Bi’market

0
bimarket-logo

Bi’market tıpkı Banabi ve Getir gibi bir online market servisi. Hiçbir reklam çalışması veya iletişimi yapılmadan BiSU uygulamasındaki yerini usulca aldı.

Henüz kimse ismini duymamış olabilir, ben de duymadım çünkü hiçbir iletişim yapmamışlar. Su siparişi vermek için BiSU uygulamasına girdiğimde ekranın sağ altında daha önce olmayan yeşil bir ikon gördüm, ikonun altında ise “Bi’market” yazıyor.

via GIPHY

“Bundan nasıl haberim yok acaba” diye düşünüp Google’da aradım ama hiçbir sonuç ya da haber çıkmadı. Dolayısıyla bu yazı internetteki ilk Bi’market haber değerini taşıyor. Umarım planlarını aksatacak ya da hoşlarına gitmeyecek bir şey yapmıyorumdur. Zira heyecanımı paylaşmak istedim.

Heyecanımın nedeni ise çok bariz, Türkiye’de hızla artan online market servisi pazarına bir oyuncu daha eklendi. Şimdilik ilk siparişe özel 30 TL indirim kampanyası bulunan uygulamada ayrıca birçok indirimli ürün kampanyaları bulunuyor.

Tıpkı Banabi’nin Yemeksepeti uygulamasının içinden açıldığı gibi Bi2market de BiSU uygulamasının içinden açılıyor. Dolayısıyla BiSU kullanıcılarının ilk siparişlerinde herhangi bir kayıt oluşturmaları ya da adres bilgisi girmeleri gerekmiyor.

Tasarım olarak oldukça sade ve iyi gözüken uygulamanın ne zaman iletişiminin yapılacağı şimdilik meçhul ama bana öyle geliyor ki yakın zamanda oldukça ismini duyacağız. Sosyal mecralarda varlıkları var mı diye baktığımda Instagram’da bimarketapp ismi ile hesap açtıklarını gördüm fakat henüz hiç post girilmemiş, hesap tek bir kişiyi takip ediyor o da BiSU. Hesabın 16 kişilik takipçileri arasında ise BİSU’nun kurucusu Ergün Üner bulunuyor tabii ki 🙂

Şimdilik bilgilerimi ve deneyimimi aktardım, gelişmeler oldukça aktarıyor olacağım.

GÜNCELLEME:

Bugün (15.10.2019) Bi’market duyurularına başladı. istegelsin’in altyapısını kullanıyorlarmış, 6.500’den fazla ürün çeşidi mevcut ve diğer market servislerinin aksine anında değil teslimat için 1 saat zaman aralığında hizmet veriyor.

Endeavor ScaleUp Hızlandırma Programı’nın İkinci Dönemi Başladı

Önceki İçerik

#23 Mindshare CEO’su Bülent Yar – Caps Lock Podcast

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir