Yatırım

Birleşik Krallığın Çiçeksepeti’si Bloom & Wild, 102 milyon dolar yatırım aldı

0
Bloom & Wild

Londra merkezli çiçek tedarik girişimi Bloom & Wild, Seri D yatırım turunda 75 milyon pound (102 milyon dolar) yatırım aldı. Girişim, yatırım ile Avrupa operasyonlarını genişletecek.

Bugün dijitaldeki ticaret hacmi birçok sektörde ciddi anlamda büyümeye başladı. Markalar, satış süreçlerini fiziksel operasyonlardan dijital ticaret operasyonlara doğru taşımakta. Dijitale karşı direnç gösteren sektörler bile bu değişimden nasibini almaya başlamış durumda. Çiçekçilik de bu sektörlerden biri. Londra merkezli bir dijital çiçek sipariş platformu olan Bloom & Wild, Seri D yatırım turunda 102 milyon dolar yatırım aldı.

Londra merkezli Bloom & Wild, çiçek siparişi gibi geleneksel bir sektöre oldukça yenilikçi çözümlerle yaklaşıyor. Aron Gelbard tarafından kurulan girişim; İrlanda, Fransa, Almanya ve Avusturya’da sürdürdüğü operasyonlarını aldığı yatırım ile birlikte genişletmeyi amaçlıyor. Buna ek olarak, kullanıcılarına sunduğu çözümlerini geliştirmek, yeni yetenekleri işe almak ve süpermarket devi Sainsbury’s ile yeni bir tuğla ve harç girişimine öncülük etmek için yeni bir anlaşma imzalayarak yepyeni ortaklıklar geliştirmeyi amaçlıyor.

Bloom & Wild’in kurucu ortağı ve CEO’su Aron Gelbard, yaptığı açıklamada; “Son dokuz ayın ne kadar zor olduğunu düşündüğümüzde operasyonlarımıza devam edebildiğimiz için son derece şanslıyız” dedi. Gelbard, konuşmasının devamında; “Arkadaşlarımızı ve ailemizi görme fırsatını kaçırdığımızda, müşterilerimizin sevdikleriyle bağlantıda kalmasına yardımcı olmak gerçek bir sevinç ve ayrıcalıktı. Pazarlarımızdaki ulusal kısıtlamalar dönemlerinde kesinlikle güçlü satışlar yapabildik. Ancak yeni müşterileri koruduğumuz ve yeni alıcılarımızın çoğunu da dönüştürdüğümüz için nispeten sınırlı kısıtlamalar dönemlerinde satışlar güçlü kalmayı bir seviyede kalmayı başardı.” cümlelerini kurdu.

General Catalyst liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna, Index Ventures, Novator, Latitude Ventures, D4 Ventures (Hanzade Dogan tarafından kurulan), eski yatırımcılarından Burda Principal Investments dahil oldu.

Türkiye’de de çiçeksepeti gibi başarılı örneklerin olduğu bu sektörde bakalım aldığı yatırım ile Bloom & Wild Avrupa operasyonlarında ne derece genişlemeye gidebilecek, bekleyip göreceğiz.

Amazon, Alexa’nın yazılımını satmaya başladı

Önceki İçerik

KOBİ’lere özel İK platformu Personio, 125 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir