Yatırım

Bilişim teknolojileri girişimi Webflow, 140 milyon dolar yatırım aldı

0

San Francisco merkezli Webflow, 140 milyon dolar yatırımı 2.1 milyar doların üzerinde bir değerleme ile aldı.

2012 yılında kurulan Webflow, geliştirdiği platform ile kurum ve kuruluşlara; herhangi bir kodlamaya gerek kalmadan dinamik web siteleri oluşturma imkanı veriyor. Accel ve Silversmith liderliğinde Seri B yatırım turu gerçekleştirilen girişim, 2.1 milyar doların üzerinde bir değerleme ile 140 milyon dolar yatırım almayı başardı.

Girişim bu turdan önce Ağustos 2019’da ise Seri A yatırım turuna çıkmış ve 72 milyon dolar yatırım almıştı. Son tura katılan diğer isimler arasında ise Capital G ve Alphabet gibi önemli şirketler de bulunuyor. Ayriyeten melek yatırımcı olarak katılım sağlayan Laela Stury de artık Webflow’un yönetim kurulunda bir pozisyona sahip olacak.

Webflow’un sunduğu kodsuz web geliştirme platformu temel olarak sürükle bırak mantığına dayanıyor. Oluşturulan her bir element için yazılmış hazır kodlar sayesinde yazılım geliştirme gereksinimi ortadan kalkıyor. Ancak yapay zekanın yazdığı kodlar da düzenli yapıları sayesinde, ilerleyen aşamalarda revizyon ve refactor işlemleri için imkan sağlıyor. Hosting ve içerik tabanlı hizmetler de gene Webflow tarafından kurum ve kuruluşlara sunuluyor.

Girişimin CEO’su Vlad Magdalin ise yatırım turunu “fırsatçılık” olarak tanımladı. Yatırım masaya geldiğinde bile girişimin pozitif nakit akışı içeren bir bilançosu olduğunu aktaran Magdalin, bu turdaki amaçlarının orta ve uzun vadeli hedeflere kaynak bulmak olduğunu vurguladı. Ayrıca girişimin zorlu geçen 2020 yılını fazlasıyla olumlu bir noktada bitirdiğini belirtti.

Girişimin yönetim kurulu üyelerinden olan Arun Mathew da Webflow’un müşteri sayısını 2020’de ikiye katladığını açıkladı. Ayriyeten kodsuz geliştirme pazarına verilen önemin henüz emekleme aşamasında olduğunu belirterek Webflow’u daha bile güçlü bir 2021’in beklediğini söyledi.

Rapyd, 2.5 milyar dolar değerleme ile 300 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Marka teknolojileri girişimi You & Mr Jones, 60 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir