Girişim

Big Bang Start-up Challenge 28 Kasım’da İstanbul’da

0

İTÜ Çekirdek tarafından her yıl organize edilen ve yeni girişimlerin en iyilerinin belirlendiği Big Bang Start-up Challenge, bu sene 28 Kasım 2019, Perşembe günü Uniq İstanbul’da düzenlenecek. Bu sene aynı zamanda organizasyonda bir ilke imza atılacak ve Türkiye dışından da girişimciler sahne alacak.

Bu yıl Big Bang’te ”scale-up” mottosuyla yola çıktıklarının altını çizen İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Deniz Tunçalp, “2019 yılı start-up kavramının yanı sıra scale-up kavramını da sıkça duyduğumuz bir yıl oluyor. Girişimleri sadece başlatmak değil, scale-up aşamasına getirerek hızlı bir şekilde büyütmek, tüm dünyada ve Türkiye’de giderek önem kazanıyor. İTÜ ARI Teknokent ve İTÜ Çekirdek olarak biz de scale-up kavramına odaklanarak, girişimcileri kendilerini büyütecek yatırım ve desteklerle bir araya getireceğiz. Geçen yıl Big Bang’de girişimcilere, 21 milyon TL’yi aşan bir kaynak ulaştırmıştık. Yeni paydaşlarımız ve büyüyen girişimcilik ekosistemi ile bu yıl rakamsal olarak 21 milyon TL’nin çok daha üstüne çıkmayı hedefliyoruz” dedi.

Tunçalp, sözlerine “Big Bang’de yatırım ve hibe alan yabancı girişimler işlerini globalde büyütmek için bir ofislerini İstanbul’da, İTÜ ARI Teknokent’te açacak. Türkiye’nin dört bir yanından başvuran girişimciler ise İstanbul pazarına ve ihtiyaç duydukları teknik uzmanlığa İTÜ Çekirdek desteği ile ulaşarak bulundukları illerden ülke ve dünya pazarlarına doğru büyümelerine hızla devam edebilecekler” diye devam etti.

Türkiye’den 63 Farklı Şehirden, Dünyada 30 Farklı Ülkeden Başvuru

Türkiye’deki 63 farklı şehirden başvuru alan İTÜ Çekirdek, Türkiye dışında da 30 farklı şehirden başvuru almış durumda. Çalışmalarına başladığı 2012 yılından itibaren 30 bini aşan başvuru alan, 2 bin 424 girişim ve 5 bin 432 girişimciyi destekleyen İTÜ Çekirdek ile girişimciler, 83 milyon TL’yi aşan yatırımla buluştu. Girişimcilerin toplam değerlemesi ise 956 milyon TL’yi aştı.

Drone ile teslimat dönemi başladı!

Önceki İçerik

2019’un ilk yarısında dijital reklam harcaması 57.9 milyar dolara ulaştı (IAB)

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir