Yatırım

Berlin merkezli espor veri analiz şirketi GRID, 8.3 milyon euro yatırım aldı

0
GRID

Espor sektörü gün geçtikçe büyüyor. Bu büyüme, sektörde kendine yer edinen yayıncıların, turnuvaların, takımların ve karşılaşmaların oyun içi verilerinin etkileşime dönüşmesine sebebiyet veriyor. Böylelikle etkileşim de para kazanma potansiyelini ortaya çıkarıyor. Yeni finansal hamlesiyle başlıklarımızda yer edinen GRID de bu etkileşimi avantajına kullanıyor.

2018 yılında Berlin’de kurulan e-spor odaklı veri analiz şirketi GRID, 8.3 milyon euro yatırım aldı. Tura; Alinea Capital, Bumble Ventures, Tar Heel Capital Pathfinder, Agileo Ventures liderlik etti. Yeni tur, girişimin günümüze kadar aldığı toplam yatırımı yaklaşık 9.7 milyon euroya çıkardı.

GRID, canlı maçları izleyen e-spor yorumcuları için yararlı bilgileri öne çıkarırken maçı kimin kazanacağını da söyleyebiliyor. Sektör takipçileri, League of Legends gibi oyunlardaki maçları kimin kazanacağını tahmin etmek ve bir oyuncunun bir dakika içinde yapabileceği görev sayısı gibi durumları izlemek için GRID kullanıyor.

CEO Moritz Mauer aldıkları yatırırım ile ilgili konuşmasında; “Spor verisi şirketlerinin e-spor veri zorluklarıyla başa çıkmak için yeterince donanımlı olmadığını gördüm. Bu sürekli gelişen bir alan ve bu nedenle statik bir veri çerçevesine sahip olamazsınız. Üstelik bu alanda veriler manuel olarak toplanıyor. Bu, verilerin elde edilme hızına ve doğruluğuna bir sınır koyuyor. Biz şirket olarak bu sınırları aşıyoruz.” dedi.

Alinea Capital’in Portföy Yöneticisi ve Ortağı William Hatle ise şunları ekledi: “GRID’in eşsiz espor bilgisinin, ortaklarına ve müşterilerine en iyi hizmeti sunmaya yoğun şekilde odaklanmasının, başarılarının nedeni olduğuna ve gelecekte de böyle olmaya devam edeceğine inanıyoruz.”

Şirket aldığı yatırımı, ABD’deki genişlemesini devam ettirmek ve veri platformunun büyümesi için kullanacak.

Elektronik eşyalar için “kullandıkça öde” abonelikleri sunan Grover, 71 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Battery Resources, geri dönüşüm ve batarya üretim operasyonlarını ticarileştirmek için 20 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir