Yatırım

Belçikalı fintech girişimi InvestSuite, 3 milyon euro yatırım aldı

0
InvestSuite

Geleneksel finansal kurumlar ve fintechler arasındaki işbirliğinin karşılıklı yarar sağladığına inanan girişim InvestSuite, uluslararası büyüme operasyonları için 3 milyon euro yatırım aldı.

Geleneksel finans sektörü son dönemde oldukça hızlı bir dönüşüm içerisinde. Bu değişimin merkezinde hiç şüphesiz fintech ve insurtechler yer alıyor. Belçikalı InvestSuite de merkezde yer alan isimlerden biri. Sizlere son olarak nisan ayında bahsettiğimiz girişim, yepyeni bir yatırım haberiyle karşımızda.

InvestSuite, finansal kurumların hızla gelişen dijital ihtiyaçlarını karşılamak için otomatik yatırım çözümleri sunan bir girişim. Belçika merkezi üzerinden faaliyet gösteriyor ancak Londra, Sydney, Varşova, Kopenhag, Madrid ve Amsterdam‘da büyüyen bir uluslararası varlığı mevcut. Haliyle çalışan sayısı da bu varlığı besleyecek düzeyde. Bu yılın Mart ayından beri genişlemeyi daha da körüklemek, geliştirme ve quant ekiplerini genişletmek için birkaç üst düzey işe alım gerçekleştiren girişim, an itibariyle 45 çalışana sahip.

InvestSuite CEO’su ve kurucu ortağı Bart Vanhaeren; “Bizim için pandemi şu anda büyük bir fırsat. Önemli finansal hizmetlerimizi ve hızla genişleyen küresel operasyonlarımızın dijital servet dönüşüm yolculuklarını güçlü bir şekilde hızlandırdı. Yatırım, bu fırsatları geliştirmemize izin verecek.” açıklamasında bulundu.

Girişim, 3 milyon euro yatırımı PMV, AB Accelerator, 365.fintech ve ismi açıklanmayan gizli bir yatırımcı grubundan aldı. Bu, Investsuites’in bu yılki ikinci yatırım turu olmakla birlikte, girişimin 2018 yılında kurulmasından bu yana toplam aldığı yatırımı 9 milyon euroya çıkardı.

Pandemi geleneksel finansal sektörlerin dönüşümünde önemli bir kaldıraç rolünde. Bu etki daha ne kadar devam edecek? Bekleyip, göreceğiz.

 

Alibaba, yepyeni bir antitröst davasıyla karşı karşıya

Önceki İçerik

Perakende Satış Platformu Brightpearl 33 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir