Yatırım

Battery Resources, geri dönüşüm ve batarya üretim operasyonlarını ticarileştirmek için 20 milyon dolar yatırım aldı

0
Battery Resources

Kullanıcılarına kapalı döngü katot malzeme tedarik zinciri çözümleri sunan Battery Resources, geri dönüşüm ve üretim operasyonlarını ticarileştirmek için 20 milyon dolar yatırım aldı.

Elektrikli araçların hayatımıza girmesiyle birlikte pil teknolojileri de ciddi önem kazandı. Birçok elektrikli araç firması pil teknolojisi için ciddi AR-GE yatırımları yapar oldu. Geçtiğimiz aylarda Sila Nanotechnologies’in batarya teknolojileri için aldığı yatırımdan bahsetmiştik sizlere. Bugün karşımıza çıkan Battery Resources da yine bu alanda faaliyet gösteren bir isim.

Pil teknolojisinin olumsuz yanlarından birisi çevreye verdiği zarar. Bu konuda olumlu değişiklikler gerçekleştirmeyi planlayan kapalı döngü katot malzeme tedarik girişimi Battery Resources, geri dönüşüm ve üretim operasyonlarını ticarileştirmek istiyor. Girişim, bu amaçla 20 milyon dolar yatırım aldı.

Orbia Ventures liderliğinde gerçekleşen Seri B yatırım turuna; At One Ventures, TDK Ventures, TRUMPF Venture, Doral Energy-Tech Ventures ve InMotion Ventures dahil oldu. Battery Resourcers CEO’su Mike O’kronley, girişimin yeni değerlemesini açıklamayı reddetti.

Battery Resources, görünüşte kullanıcılarına basit bir çözüm sunmakta: günlük kullanım pillerini geri dönüştürmek. Ancak, girişimin çözümleri bununla sınırlı değil. Pil üreticilerine dönüştürülmüş malzemeyi nikel-manganez-kobalt katotlara satmak için bir “kapalı döngü” süreci tasarladı. Ayrıca, anotlarda kullanılan bir malzeme olan grafitin pil sınıfına geri kazanılması ve saflaştırılması için bir süreç de geliştirmekte.

Battery Resourcers CEO’su Mike O’Kronley yaptığı açıklamada, bu endüstride devrim yapmanın eşiğinde olduklarını dile getirdiklerinde, yaptıkları şeyin sadece bataryadaki metalleri geri kazanmak olmadığını belirtti. Battery Resources’ın bu malzemeleri geri kazandığını; yepyeni katot aktif malzemeyi formüle ettiklerini; ve ayrıca grafit aktif malzemeyi geri kazandırıp saflaştırdıklarını aktardı. Bu nedenle, bu iki aktif malzemenin bir pil üreticisine satılacağını ve hemen yeni bataryaya geri döneceğini açıklamasına ekledi.

Berlin merkezli espor veri analiz şirketi GRID, 8.3 milyon euro yatırım aldı

Önceki İçerik

Apple, bir sonraki etkinliğini 20 Nisan’da yapacak

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir