Yatırım

Balderton, “hızlı büyüme” gösteren girişimlere yönelik 680 milyon dolar büyüklüğünde yeni bir fon kurdu

0
Balderton

Avrupa’nın en büyük VC’leri arasında yer alan Balderton, “hızlı büyüme” gösteren yüksek potansiyelli teknoloji girişimlerine yatırım yapmak için 680 milyon dolarlık yeni bir fon kurdu. Balderton Growth I adı verilen fon kapsamında toplam 15 girişime yatırım yapılması bekleniyor.

Bernard Liautaud, David Thévenon ve Rana Yared liderliğinde kurulan fonla, girişim başına 25 milyon dolar ile 50 milyon dolar arasında yatırım yapılacak. Hem erken, hem de büyüme aşamasındaki girişimleri kapsayacak fonun hedefinde Avrupa merkezli girişimler yer alacak.

20 yılı aşkın bir süredir Avrupa’da faaliyet gösteren Balderton, yerel iç görü raporları geliştiriyor ve girişimleri tohum aşamalarından exit’e kadar büyümenin her aşamasında destekliyor. Avrupa’nın en büyük portföylerinden birine sahip olan şirket, Avrupa teknoloji ekosisteminin çok büyük bir parçası. Şirketin mevcut fonları; Londra, Paris, Berlin ve Stockholm’ün önemli merkezlerinde yirmiden fazla yatırımcıya sahip.

Balderton, 2000 yılındaki kuruluşundan bu yana, Avrupalı girişimlere yatırım yapmak için 4 milyar dolar topladı ve başta Seri A olmak üzere 230’dan fazla girişimin yatırım turlarına dahil oldu. Şirketin önemli yatırımları arasında; Depop, GoCardless, Infarm, Revolut, THG, Vestiaire Collective ve Zego bulunuyor.

Klarna, 45.6 milyar dolar değerleme ile 639 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Güzellik salonu rezervasyon platformu Fresha, 100 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir