Yatırım

Bakiyem’in yeni online mağaza ürünü Shopalm, yatırım alarak şirketleşti

0
Shopalm

Firmaların ve bireysel satıcıların bir web sitesi olmadan da sosyal medya hesaplarından ve ücretsiz sunduğu online mağaza üzerinden satış yapmalarını ve kredi kartıyla ödeme almalarını sağlayan Shopalm, yeni finansal hamlesiyle birlikte şirketleşiyor. Turkish Bank Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Özinal ve Alesta Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Özer tarafından aldığı ilk yatırımla yoluna Shopalm AŞ olarak devam edecek.

Bakiyem tarafından pandemi döneminde geliştirilen Shopalm, ödeme altyapısından sipariş takibine kadar bir e-ticaret sitesinde bulunan tüm özelliklere sahip bir online mağaza. Girişim, kullanıcıların sosyal medya hesaplarından ödeme alma ve ürün tanıtım süreçlerini kolaylaştıran özellikleriyle öne çıkan bir platform olarak dikkat çekiyor. Tüm bunlara ek olarak anlaşmalı olduğu kargo firmalarıyla kullanıcılarına avantajlı fiyatlardan işlem imkanı sunan Shopalm; stok takip, raporlama, sipariş takip ve faturalandırma gibi süreçleri tek bir panel üzerinden yönetebiliyor.

“Kullanıcılar, Shopalm paneli üzerinden Instagram ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarında ürün paylaşımı yapabiliyor.”

Yatırımın ardından gerçekleştirdiği açıklamada Shopalm’ın gördüğü ilgiden çok memnun olduklarını belirten Shopalm Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Umut Yalçın; “Pandemi süreciyle birlikte bireysel satıcıların sayısında ve online alışverişe olan talep artışını hepimiz gördük. Artık insanlar kendi evlerinde ürettikleri ürünlerini sosyal medya üzerinden satışa çıkartıyor. Sosyal medya üzerinde yapılan satış süreçlerinin uzunluğu ve iş yükünün fazlalığı dikkatimizi çeken en önemli noktalardı. Biz de hem bireysel satıcıların hem de firmaların satış süreçlerine destek olmak ve ihtiyaçlarına cevap vermek için yeni ürünümüz Shopalm’ı geliştirdik.” dedi.

Yalçın, dijitalleşme sürecinde ortaya çıkan güvenlik kaygısına dikkat çekerek; “Dijitalleşme sürecinde güvenlik kaygısını ve maliyetleri ortadan kaldırarak kullanıcılarımızın kolay ve hızlı satış yapmalarını sağlıyoruz. Ücretsiz sunduğumuz online mağaza üzerinden link ile ödeme alma özelliği sayesinde de sosyal medya hesapları üzerinden kolaylıkla satışlarını gerçekleştiriyorlar. Ürünümüzün en dikkat çeken özelliklerden biri ise ücretsiz sunduğumuz online mağazanın sosyal medya hesapları ile entegre olabilmesi. Kullanıcı Shopalm paneli üzerinde online mağazasına ürün yüklerken aynı zamanda Instagram, Facebook gibi sosyal medya hesaplarında ürün paylaşımı yapabiliyor. Kullanıcılarımıza yurt içinde ve yurt dışında ürünlerini satabilecekleri ve ödeme alabilecekleri bir online mağaza alt yapısı sağlıyoruz. Bu sayede hedefimiz, Türkiye’deki satışçıları yurt dışı pazarında da rekabet edebilir konuma getirmek.” cümlelerini kurdu.

Fintech devi Plaid, Seri D turunda 425 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

ShareChat, 502 milyon dolar yatırım alarak 2 milyar dolar değerlemeye ulaştı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir