Yatırım

Asyalı İK platformu Darwinbox, 15 milyon dolar yatırım aldı

0

Asyalı İK teknolojileri platformu Darwinbox, Saleforce liderliğinde 15 milyon dolar yatırım aldı.

İnsan Kaynakları süreçleri yıllardır süregelen, geleneksel ve bir o kadar da sıkıcı yöntemlere sahip. Gelişen teknoloji ve dijital dünya sayesinde son dönemde  İK departmanları da ciddi bir dönüşümün parçası haline geldi. Bugün başlıklarımızda yer edinen Darwinbox, bu dönüşümde rol oynayan önemli isimlerden.

Asyalı girişim, işletmelerin günlük İK süreçlerini otomatikleştirmesini ve insan etkileşimlerini basitleştirmesini sağlıyor. Daha iyi işyerleri inşa etmek ve stratejik İK hedeflerine daha hızlı ve daha akıllı bir şekilde ulaşmak için eyleme geçirilebilir kurumsal bir HCM platformu sunuyor.

Chaitanya Peddi, Jayant Paleti ve Rohit Chennamaneni tarafından kurulan girişim, dünyanın dört bir yanındaki 500’den fazla önde gelen marka ile en önemli kaynaklarını yönetmek için birlikte çalışıyor.

Sequoia Capital India’dan Harshjit Sethi, girişimle ilgili açıklamasında “Darwinbox, Asya’daki hızlı büyüyen bulut tabanlı ik yönetim yazılımı alanında açık bir şekilde ortaya çıkan liderdir. Ekip, dünya standartlarında ürün duyarlılıklarını, müşterilerine zorlayıcı ve keyifli bir ürün sunmak için Asya’daki ik alanındaki yerel nüansların benzersiz bir anlayışıyla birleştiriyor. Birkaç İK lideri tarafından dile getirildiğini duyduğumuz bir duygu.” ifadelerinde bulundu.

Yeni Seri C yatırım turu, Salesforce Ventures liderliğinde gerçekleştirildi. Ayrıca, yatırım turuna eski yatırımcıları Lightspeed India ve Sequoia Capital India’da dahil oldu. Girişim, bu yatırım turu ile birlikte beş yılda toplam 35 milyon dolar yatırım almış oldu.

İK süreçlerinde Darwinbox benzeri girişimlerin popülerliği hem ülkemizde hem de globalde artmaya devam ediyor. Bakalım önümüzdeki süreçte İK sektörü ne yöne doğru evrilecek.

 

 

 

Git Kargo, 2020’de %66 büyüyerek 434 bin kargo teslimatı gerçekleştirdi

Önceki İçerik

Tarım teknolojileri girişimi DeHaat, 30 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir