Teknoloji

Apple, bir sonraki etkinliğini 20 Nisan’da yapacak

0
Apple

Apple‘ın sesli asistanı Siri, bir sonraki Apple lansman etkinliği için 20 Nisan’ı işaret ediyor. “Bir sonraki Apple etkinliği ne zaman?” sorusu sorulduğunda Siri, “Özel etkinlik 20 Nisan Salı günü Cupertino, Apple Park’ta” cevabını veriyor. Bağlantı verilen sayfa ise Apple etkinlik sayfası olarak karşımıza çıkıyor.

Apple, lansman duyurularını genellikle bir hafta önce davetiye göndererek yaparken bu sefer Siri ile duyurmayı tercih etmiş durumda. Siri cevabı açık ve net bir şekilde veriyor olsa da takipçilerin bir kısmı Apple’ın doğrulamaya gitmesini bekliyor. Çünkü önceden kayıt alınan çevrimiçi etkinliklerden biri olması beklenen lansmanın Curpertino’da gerçekleşeceğinin söylenmesi bir noktada olağan dışı.

Siri’nin gerçekleşeceğini söylediği etkinlik hakkında çok fazla bilgi bulunmuyor. Apple etkinlikte ne duyuracak kesin bir şey söylemek mümkün değil. Fakat söylentilere göre yeni iPad Pro modelleri beklentiler arasında yer alıyor. 12.9 inç iPad Pro modelinin Apple’ın mini led ekranlı ilk cihazı olacağı ve yüksek kontrast oranı sunabileceği bildirilmişti. Bir başka söylentiye göre iPad Pro yükseltmeleri arasında Apple’ın son MacBook’larında bulunan M1 çipine benzer miktarda güce sahip yeni işlemciler, daha iyi kameralar ve daha hızlı aktarım hızlarına sahip USB-C bağlantı noktaları yer alıyor.

Uzun süredir gündemde olan ve merak edilen bir başka ürün ise AirTags olarak karşımıza çıkıyor. Apple’ın Find My yazılımını kullanarak eşyaları, ögeleri takip etmesine olanak sağlayan AirTags’in 2021 yılında piyasaya sunulması bekleniyor.

Battery Resources, geri dönüşüm ve batarya üretim operasyonlarını ticarileştirmek için 20 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Yerli teknoloji girişimi Code2, ScaleX liderliğinde 1 milyon dolar tohum yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir