Dijital

Apple, App Store komisyonlarında değişikliğe gidiyor

0
Apple

Geçtiğimiz aylarda App Store komisyonları sebebiyle aralarında Epic Games‘in de bulunduğu bir grup şirketle legal anlaşmazlıklar yaşayan Apple, uzun aradan sonra bu konu hakkındaki ilk atılımını gerçekleştirdi. Ancak şirketin yeni kuralı, davalık olduğu büyük işletmelerin aksine geliri az olan küçük işletmelere odaklanıyor.

App Store Küçük İşletme Programı” adı verilen yeni düzenlemeyle birlikte, App Store’da yıllık geliri 1 milyon dolardan az olan geliştiriciler farklı komisyonlara tabi tutulacak. 10 yılı aşkın süredir devam eden %30 komisyon kuralı, bu geliştiriciler/işletmeler için değiştirilerek %15’e düşürülecek.

1 Ocak 2021 itibariyle başlayacak olan yeni düzenleme, 2020’nin finansal raporlarına göre filtrelenecek. Yani tek seferlik de olsa, finans çeyrek düzenlemenin uygulanma tarihine sarktığı için maksimum gelir 1.3 milyon dolar olacak. Sadece 2021’de geçerli olan bu istisna önümüzdeki yıllarda standart haline dönecek.

Komisyon düzenlemeleri dışında, App Store Küçük İşletme Programı dahilinde başka bir değişiklik olmayacak. Geliştiricilere birkaç sene önce sunulan iOS odaklı araçlar programda yine bulunacak.

Pfizer, son analiz sonuçlarına göre COVID-19 aşısının yüzde 95 etkili olduğunu açıkladı

Önceki İçerik

Affirm halka arz ediliyor

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir