Yatırım

Amerikan edtech Nexford University, Seri A öncesinde 10.8 milyon dolar yatırım aldı

0
Nexford

Yükseköğretim, karşılanabilirlik ve uygunluk noktasında küresel bir sorun haline gelmiş durumda. Dünyanın herhangi bir yerinde üniversite veya kolejlerin eğitim ücretlerinin karşılanamadığı için bırakıldığı ve geleneksel üniversitelerin teorik eğitime odaklanma noktasında öğrencileri iş hayatına hazırlamakta yetersiz kaldığı yadsınamaz bir gerçek.

Geçtiğimiz yıllarda özellikle pandeminin de etkisi ile beraber öğrencilerin geçimini sağlayabilmesi veya dünyaya ayak uydurabilmeleri açısından gerekli becerileri kazanmaları için alternatif sertifika sağlayıcıları ortaya çıktı. Nexford University de bu platformlardan bir tanesi. Amerikan girişim, Seri A öncesinde gerçekleştirilen turda 10.8 milyon dolar yatırım aldı.

Dubai merkezli VC Global Ventures‘ın öncülük ettiği turda, melek yatırımcılar ve 10 ülkeden ismini açıklamayan VC’ler yer aldı. Girişim, yeni yatırım turu ile beraber toplamda 15.3 milyon dolar yatırım almış oldu.

2019 yılında faaliyete geçen Nexford University’nin teknoloji destekli yapısıyla uygun fiyatlı eğitime erişim sağlıyor. Girişim, öğrencilerin kendi hızlarında öğrenmelerine olanak tanıyor. Bir lisans veya kurs programına başvurup kabul alan öğrenci, ne hızda öğreneceğini kendisi belirleyebiliyor.

Nexford University, uzaktan öğrenimi temel alarak geleneksel yöntemlerin dışında bir eğitim sağlıyor. Teorik bilgi sınayıcı testler veya ödevler yerine, öğrencilerin yetkinlik temelli eğitim modeli olarak adlandırılan sistem ile projeler üzerine çalışıp mesleki yeterliliklerini kanıtlamaları bekleniyor.

Projeler ile öğrencilerin yeterliliklerinin kanıtlanması için çeşitli yollar kullanılıyor. Örneğin muhasebe eğitimi alan bir öğrencinin Nexford üzerinden tablolar oluşturması, bilançoları analiz etmesi veya belirli bir hatayı düzeltmesi istenerek yeterliliği kanıtlanabiliyor. Bunun yanı sıra iş fırsatları da sunan girişim, eğitimleri tamamlayan öğrenciler ile işverenleri buluşturuyor.

CEO Al Tarzi Nexford, Nexford’un eğitim teknolojisi alalında yer alsa da bir eğitim teknolojisi şirketi olduğunu düşünmüyor. Tarzi’nin çevrimiçi üniversite olarak tanımladığı girişim, öğrencilere fakülte ve kariyer danışmanlarından da destek sağlıyor.

Nexford University, şu anda işletme alanında lisans dereceleri sunuyor. Pazarlama, yapay zeka ve otomasyon, dijital dönüşüm, e-ticaret ve ürün yönetimi gibi bölümler lisans derecesinde yer alıyor. Lisansüstü derecelerinde ise; işletme yönetimi, gelişmiş yapay zeka, sürdürebilirlik ve global e-ticaret gibi bölümler yer alıyor.

İngilizce özel ders platformu Ringle, 18 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

BiSu’dan su ve içecek siparişlerini 30 dakikada teslim eden hizmet: BiRi

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir