Yatırım

Amazon’da satış yapan markaları büyüten SellerX, 118 milyon dolar tohum yatırım aldı

0
SellerX
Soldan sağa; SellerX kurucuları Philipp Triebel ve Malte Horeyseck

Amazon‘un dünya genelinde kendi ekonomisini oluşturmasıyla birlikte doğan meslek grupları, yıllardır büyük dikkat çeken konulardan biri. Şirketin satış platformu, depolar için robot geliştiren insanlardan teslim merkezleri oluşturan küçük işletmelere kadar birçok kişiye yeni kapılar açtı. Bu trendi takip eden çoğu isim Amazon odaklı bir gelir modeli oluştursa da aralarından bir tanesi hedef kitle olarak Amazon üzerinden satış yapan insanları seçti: karşınızda SellerX.

SellerX, e-ticaret siteleri üzerinden (temel anlamda Amazon) satış yapan işletmelere yardımcı olan bir girişim. SellerX’in yardımına başvuran satıcılar, reklam yol haritalarından satış politikalarına ve hedef kitle tespitine kadar birçok konuda yardım alabiliyor. Aynı zamanda satıcılar adına gerekli olan legal belgelerin yükünü de girişim üstleniyor. Böylelikle hem SellerX, hem de SellerX’e başvuran satıcılar, e-ticaret temelli bir gelir modeli oluşturabiliyor.

Başlıktan da anlayacağınız üzere SellerX, henüz genç bir girişim olmasına rağmen alanında oldukça iyi. Zaten bu pozitif performans alınan yatırıma da yansımış durumda. Berlin merkezli girişim; Cherry Ventures, Felix Capital ve TriplePoint Capital öncülüğünde gerçekleşen ilk yatırım turunda 118 milyon dolar tohum yatırım aldı. Aynı zamanda bir grup bireysel yatırımcı da tura katılım sağladı.

Son verilere göre yıllık geliri 20 milyon euroya denk gelen SellerX, aldığı yatırımla birlikte reklamlarını arttırarak daha fazla kişiye ulaşmaya çalışacak. Girişim, buna ek olarak yardımcı olduğu küçük işletmelerin gelecek vadedenlerini satın alacağını da belirtti.

IBM, performans ölçüm girişimi Instana’yı satın aldı

Önceki İçerik

Duolingo, 2.4 milyar dolar değerleme ile 35 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir