Akıllı baston teknolojisi ile engelleri kaldıran WeWALK, 750 bin dolar yatırım aldı

Kurulduğu 2017 yılından beri akıllı baston teknolojisi ile engelleri kaldıran WeWALK, global pazarda büyümek için 750 bin dolar yatırım aldı. Londra ve İstanbul’da iki ofise sahip olan girişimin yatırımı Vestel Ventures, Agah Uğur, Ali Karabey ve Erinç Özada gibi önemli isimlerden geldi.

WeWALK nedir?

Görme engelliler için akılı baston geliştiren girişim, inovatif uygulama entegrasyonu ile kullanıcıların etraflarında bulunan her şeyden olabildiğince haberdar olmasını sağlıyor. WeWALK, ultrasonik sensörü sayesinde baş üstü engelleri algılıyor ve titreşim ile kullanıcıyı uyarıyor.

7 dilde hizmet veren girişim, dünyanın önde gelen üniversitelerinden Imperial College ve The Technical University of Munich ile işbirliği içinde. Time’ın 2019 Yılının En İyi 100 İcadı listesinde bulunan WeWALK, aynı zamanda 37 ülkede faaliyet gösteriyor. Girişim, tüm bunlara ek olarak Microsoft’un 2019 yılında düzenlenen İyilik İçin Yapay Zeka (AI for Good Idea) yarışmasına seçilen 12 girişimden biriydi.

Yakın zamanda 2. nesil akıllı bastonunu çıkaran WeWALK, an itibariyle Microsoft ile birlikte çalışarak yapay zeka desteği geliştiriyor. Görme engelli vatandaşların günlük yaşantısını olabildiğince kolaylaştırmaya çalışan girişimin 2. nesil akıllı bastonunu girişimin web sitesi üzerinden satın alabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir