Yatırım

Akaunting, Teknogirişim GSYF’den 500 bin dolar yatırım aldı

0
Akaunting

KOBİ’lere ücretsiz açık kaynak online ön muhasebe programı sunan Akaunting, Teknogirişim Girişim Sermayesi Yatırım Fonu liderliğinde, kurumsal yatırımcılar Kuralkan Teknoloji Yatırım A.Ş. ve Torkam Holding A.Ş. ile melek yatırımcılar Prof. Dr. Mahmut Kömürcü, Cahit Başaran ve Hasan Bayhan’ın katılımlarıyla 5 milyon dolar değerlemeyle 500 bin dolar yatırım aldı.

Yerli girişim Akaunting, aldığı yatırımı uygulama platformundaki hizmet yelpazesini genişletmek ve yerelleştirmeye önem vererek farklı pazarlara açılmak amacıyla kullanmayı hedefliyor.

“Aldığımız yatırımla yurt dışında büyüyeceğiz”

Yatırımın ardından açıklama gerçekleştiren KT Portföy Genel Müdürü Hamit Kütük; “KT Portföy olarak kurucusu ve yöneticisi olduğumuz fonlardan biri olan Teknogirişim GSYF ile erken aşama teknoloji odaklı ve ölçeklenebilir yenilikçi girişimlere yatırım yapıyoruz. Lonca Girişimcilik Merkezi’nin ikinci dönem mezunu olan ve 2019’da yatırım yaptığımız Akaunting’in bir yıl içinde yakaladığı dünya çapındaki başarısını ve büyümesini yakından takip ettik. Yeni aldığı 500 bin dolarlık devam yatırımıyla Akaunting’in globaldeki büyüme hızını ve pazar payını artıracağına inanıyoruz. Yatırım turuna katılan kurumsal ve bireysel eş yatırımcılarımıza çok teşekkür ederiz” dedi.

Akaunting Kurucu Ortakları Denis Duliçi ve Cüneyt Şentürk ise projeleri hakkında bilgi vererek tüm dünyada KOBİ’lerin nakit akışını takip etmeleri için bir program tasarladıklarını söyledi. Cüneyt Şentürk ayrıca şunları ekledi: “Muhasebe farklı ülkelerde farklı yöntemlerle tutulmasına rağmen hesap defterlerinin tutulma şekli dünyanın birçok yerinde neredeyse aynı. Biz de bu bilgiden yola çıkarak açık kaynaklı bir çözümle sunacağımız hizmetin hızla büyüyeceğini öngördük ve dünya çapında KOBİ’lerin nakit akışını takip etmeleri için ücretsiz bir online ön muhasebe programı tasarladık. Hedeflediğimiz gibi kısa sürede global bir şirket olduk”.

Grab Financial Group, Seri A turunda 300 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Japonya’nın en büyük 2. el spor ayakkabı platformunu işleten SODA, 22 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir