Yatırım

Agrovisio, 10 milyon TL değerleme ile Startup Wise Guys’dan yatırım aldı

0
Agrovisio

Sürdürülebilir gıda üretimi ve güvencesine yönelik çözümler üretmek amacıyla Emre Tunalı, Caner Çalık ve Sinan Öz tarafından 2018 yılında kurulan Agrovisio, ilk yatırımını 10 milyon TL değerleme ile Startup Wise Guys’dan aldı.

Workup 5. dönem mezunları arasında yer alan Agrovisio; uydu görüntüleriyle tarım alanlarını tespit edip ürün bazında sınıflandırarak, üretici ve tedarikçilere rekolte ve fiyat tahminleri sunan bir yapay zeka uygulamasına sahip. Bu uygulama aracılığıyla tarıma dayalı sanayi işletmelerini hedefler iken, sağladığı veriler ile bu işletmelerin kendilerini pazarda doğru konumlandırmasını da sağlıyor.

Agrovisio’nun şu an Türkiye’de 200’den fazla müşterisi mevcut ve girişim aldıkları yeni yatırımı İtalya, İngiltere, İspanya başta olmak üzere Avrupa pazarından müşterilere ulaşmak için kullanacak. Yerli girişim, daha önce görüntü işleme, makine öğrenmesi ve yapay zeka konularında uzun yıllar çalışmış, ulusal ve uluslar arası bir çok derin teknoloji projesine imza atmış 6 kişilik bir ekip ile faaliyetlerini sürdürüyor.

Aldıkları yatırımla ilgili açıklama yapan Agrovisio kurucu ortakları Emre Tunalı, Caner Çalık ve Sinan Öz; “Öncelikle yatırım aldığımız için değil yatırımımızı Startup Wise Guys’dan alarak bu ailenin bir parçası olduğumuz için çok mutluyuz. Böylesine büyük bir ailenin içinde olmak, her an desteklendiğimizi bilmek bizim için çok önemli. Bu yatırımın büyüme yolculuğumuzda kritik bir adım olduğunu düşünüyoruz. Agrovisio’yu Türkiye’de tarımsal uzaktan algılama servislerinde ilkleri gerçekleştiren bir teknoloji girişimi olarak tanıdınız. 2021’deki hedefimiz ise büyümemize devam ederek uluslararası arena da bilinen bir girişim haline gelmek.” diyerek gelecek planlarına dikkat çekti.

 

LAUNCHub Ventures, Güney Avrupa odaklı yeni fonunu oluşturdu

Önceki İçerik

Cockroach Labs, 2 milyar dolar değerleme ile 160 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir