ABD merkezli Türk girişim EKOS, kapılarını ilk kullanıcılarına açmaya hazırlanıyor

Sizlere ilk olarak bu yılın Şubat ayında bahsettiğimiz EKOS, 6 aylık sessizliğin ardından üzerindeki kamuflajı atmaya hazırlanıyor. Türk girişimci Melis Dural tarafından Boston’da kurulan EKOS, sunduğu özellik ve fonksiyonlarla, iş dünyasının ve profesyonellerin yeniden şekillenen gereksinimlerini karşılamayı hedefliyor.

Yapay zeka eşleştirme algoritmasına sahip olan EKOS, etki odaklı networking ile içgörüyü merkeze alan etkileşim olanakları sunuyor. EKOS’ta bireysel üyeler, benzer ilgi alanlarına sahip, benzer endüstri dikeylerine ilgi duyan, benzer içerikler tüketen ve profesyonel hedefleriyle uyuşan diğer üyelerle eşleşiyor. Böylece EKOS üyeleri, anlamlı ve etki odaklı bir yaklaşımla kendi iş topluluklarını oluşturabiliyor.

EKOS’ta üyeler, tercihlerine göre isterlerse video isterlerse de audio masalar (Table) oluşturup düşüncelerini, görüşlerini, birikimlerini ve mesajlarını kitleleriyle paylaşabiliyor. Bir başka deyişle, video ve audio Table’lar bir köprü işlevi görerek, kullanıcıların etki odaklı bağlantılar kurmasını sağlıyor. Örneğin rehber, düşünce partneri, yatırımcı veya takım arkadaşı arayan kullanıcılar yalın bir şekilde bu profillerle bağlantı kurabiliyor. Kurumsal kullanıcılar ise etkinliklerini platform üzerinde düzenleyip, ardından içerik kütüphanelerine aktarıp hedef kitleleriyle sürekli olarak etkileşim olanağına sahip oluyor. EKOS’un kurumsal (B2B) çözümlerinin arasında, kurum içi etkileşim yönetimi ve topluluk yönetimi gibi önemli fonksiyonlar yer alıyor. EKOS ayrıca kurumsal veya bireysel profesyonel içerik üreticilerine, Table ve etkinliklerini biletleyerek, kendilerine yeni gelir kanalları yaratma fırsatını sunuyor. 

Boston merkezli global platform

EKOS
EKOS kurucusu ve CEO’su Melis Dural.

EKOS, Türk girişimci Melis Dural tarafından ABD’nin Boston kentinde kuruldu. Şirketin; Boston, New York, Londra, Miami, Philadelphia ve İstanbul ofislerinde çok kültürlü bir ekip görev yapıyor. EKOS’un tohum öncesi yatırım turuna katılan melek yatırımcıların arasında; Caroline Koç, Emre Kurttepeli, Tony Bordon ve Arda Kutsal yer alıyor.

“Dünyanın, profesyonel bir etkileşim devrimine ihtiyacı olduğuna inandığını” belirten EKOS kurucusu ve CEO’su Melis Dural, platformun yapısını ve hedeflerini şöyle özetliyor: “Son yıllarda hedef kitlesi profesyonel dünya olan ve birçok harika özelliğe sahip sosyal medya platformlarının sayısında bir artış oldu. Ancak anlamlı profesyonel bağlantılar ve bağlantılar arasında anlamlı diyaloglar yoluyla, profesyonellerin ve şirketlerin sorunlarını çözmelerine, yeni yeteneklere erişimlerine ve sosyal öğrenim veya profesyonel etkileşimle iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan bir platform bulunmuyor. EKOS işte bu boşluğu dolduruyor! EKOS, hepsi alanında başarılı olan platformlarla, temel olarak 3 katmanda farklılaşıyor. Birincisi, içi boş olan profesyonel bağlantı davetleri yerine anlamlı bağlantıları ve anlamlı fikir alışverişi ortamını öne çıkaran bir platform geliştirdik. İkinci olarak, aynı anda video ve audio tabanlı etkileşim sunuyoruz. Son olarak, geleceğin işgücü olan yeni neslin, bir başka deyişle Z Kuşağının beklenti ve gereksinimlerini karşılayan modern bir kullanıcı deneyimi tasarladık.”

EKOS Düşünce Liderleri

Teknolojiden girişimciliğe, enerjiden finansa, yaratıcı endüstrilerden kültür sanata kadar birçok farklı alandan profesyonel yöneticiler ile iş dünyasının fikir önderleri, EKOS Thought Leaders Program’a katılarak bilgi ve birikimlerini paylaşmaya hazırlanıyor. EKOS Thought Leaders Program’ın ilk kurucu üyeleri arasında yatırımcı, girişimci ve yazar Christopher Schroeder bulunuyor. Schroeder, platformu kısaca şöyle tanımlıyor: “Küresel pandemi bize önemli bir şey öğretti: Bizi, fikirlerden oluşan bir pazaryerinde, düşündüren insani bağlantılara özlem duyuyoruz. Bu bağlantılar sayesinde, toplumun dokunduğumuz her alanında daha iyiyi ve daha fazlasını inşa edebiliriz. Özet olarak EKOS, iş dünyası ve profesyoneller için işte bu olanağı sunuyor. Bu yolculuğun bir parçası olmaktan heyecan duyuyorum.”

EKOS Thought Leaders Program’a katılmak istiyorsanız, bağlantıdaki formu doldurarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz: EKOS Thought Leaders Program Application Form.

Siz de EKOS’un ilk üyeleri arasındaki yerinizi alın

EKOS, önümüzdeki aylarda sınırlı sayıda kullanıcıyla kapalı devre test dönemine (private beta) giriyor. 

  • Siz de EKOS’un özelliklerini deneyimlemek, düşünce liderleriyle tanışıp fikir alışverişinde bulunmak ve geri bildirimlerinizle platformu şekillendiren öncelikli profesyonel toplulukta yer almak istiyorsanız, bekleme listesine şimdiden kayıt olabilirsiniz: EKOS Membership Waitlist. 
  • EKOS for Business fonksiyonlarını yakından tanımak için şimdiden kurumsal başvuru talebinizi oluşturabilirsiniz: EKOS for Business Interest Form. 
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir