Haftalık Gündem

9 Mart 2020 haftası girişim ve teknoloji gündemi

0

Haftalık gündemi izleyebilir ya da dinleyebilirsiniz.

Eğitim odaklı Superpeer, 2 milyon dolar yatırım aldı

Youtube üzerinden eğitim ve bilgilendirme odaklı içerik üreten kişilere ek gelir imkanı sunanSuperpeer, Eniac Ventures öncülüğünde 2 milyon dolar yatırım aldı. Eniac Ventures’u Steven Schlafman, Ankur Nagpal, ve Julia Lipton gibi melek yatırımcılar takip etti.

Viyana merkezli PlanRadar, inşaat ve gayrimenkul projelerini dijitalleştirmek için 30 milyon euro yatırım aldı

2013 yılında Avusturya’nın Viyana kentinde kurulan PlanRadar, inşaat ve gayrimenkul projelerinin dökümantasyon işlemlerini dijitale döken bir girişim. PlanRadar, sunduğu bu hizmeti daha da geliştirip kullanıcılarına iyi deneyimler yaşatmak için Seri A turunda 30 milyon euro yatırım aldı. Yatırım turu dünyanın en büyük global yazılım yatırımcılarından Insight Partners liderliğinde düzenlenirken Cavalry Ventures, Berliner Volksbank Ventures ve aws Gründerfonds gibi mevcut yatırımcılar da katıldı.

Les Benjamins ilk yatırımını Fethi Sabancı Kamışlı’dan aldı

Türkiye’de girişimcilik ekosistemini desteklemek ve gelişmesini sağlamak için önemli çalışmalarda bulunan iş insanı Fethi Sabancı Kamışlı bireysel olarak ilk kez moda sektöründe bir Türk markasına yatırım yaptı ve Bünyamin Aydın’ın 2011 yılında kurduğu lüks ve çağdaş sokak giyim markası olan Les Benjamins’e ortak oldu. Esas Holding hissedarları olarak Ali Sabancı, Kazım Köseoğlu, Can Köseoğlu ve Kerem Sabancı Kamışlı da yatırımcılar arasında bulunan isimlerden. Bu proje ile Les Benjamins ilk kez dışarıdan yatırım aldı.

Bütçe dostu elektrikli scooter girişimi: BinBin

Gerek Ankara’da, gerekte İstanbul’da şöyle ufak bir tura çıktığınızda ulaşım adına çeşitli girişimler görmeniz çok mümkün. Elektrikli scooter kiralama hizmetleri ise bu anlamda bir nevi ipi göğüslüyor. HOP!Martı ve daha niceleri Türkiye’de büyük bir markete sahip olan bu alanda çekişmeli bir şekilde hizmet veriyor. Ve eğer ki rekabetin girişimler için her zaman daha faydalı olduğunu düşünüyorsanız, BinBin sizi bir hayli mutlu edecek.

İstanbul’da elektrikli scooter girişimleri arasına MOBI de katıldı

Elektrikli scooterlar kullanıcılara kısa mesafede etkili ulaşım çözümleri sunuyor. İstanbul’da ilk olarak Martı adlı girişimin elektrikli scooter faaliyetlerine başlaması, insanlara alternatif bir ulaşım seçeneği oluşturdu. Elektrikli scooter pazarı gün geçtikçe daha da çeşitlenmeye devam ediyor. Birçok girişimin ürün sunduğu bu pazara MOBI adlı yeni bir girişim de dahil oldu.

ininal Kart, temassız ödeme özelliğini duyurdu

Ülkemizde tüketiciler tarafından oldukça tercih edilen ininal, kullanıcıların daha kolay alışveriş yapabilmesi için yeni özellikleriyle yüzleri güldürecek gibi görünüyor. ininal Kart artık çoğu kredi kartında bulunan temassız ödeme seçeneğini ve çip özelliğini kullanıcılarına sunmaya başlıyor.

Garanti BBVA Partners Hızlandırma Programı’nın 2020 ilk dönem girişimleri belli oldu

Önceki İçerik

Apple, 27 Mart’a kadar Çin dışındaki tüm fiziksel mağazalarını kapatma kararı aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir