Podcast

#68 ikas’ın kurucu ortağı ve CEO’su Mustafa Namoğlu – capslock podcast

0

capslock’u desteklemek ister misin? Abonelik planlarımızı incele: https://www.patreon.com/capslocknext

capslock podcast’in 68. bölümünde, ikas’ın kurucu ortağı ve CEO’su, Mugo’nun ve Kolay Değil’in kurucusu Mustafa Namoğlu ile sohbet ediyoruz.

Bu bölümü açıklamaya nereden başlasak ki… Öncelikler şunu söyleyelim, ikas’ın amacı Türkiye’den çıkan en büyük teknoloji şirketi olmak. Bu amacı öyle güzel benimsemiş ki tüm ekip, her bir adımlarında hissediyorsunuz. Mustafa ile sohbet ederken bu vizyonu da çok net olarak gördük ve mutlu olduk. Mutluluğumuzun sebebi sizlere bu vizyonu aktarıyor olmak.

Genç yaşta çalışma hayatına başlamış Mustafa, ailesi hem yazılım şirketi sahibi hem de ticaretin içinde olunca kendisi de bu iki alana yakın işler yapıyor. Önce küçük bir teknoloji girişimi kuruyor Apartman.com isminde, çok uzun sürmüyor bu macera. Ardından Mugo’yu kuruyor ve moda/giyim pazarında söz sahibi oluyor. Derken 2017’de Mustafa ikas’ı kuruyor. “ikas benim kaderim” diyor çünkü küçüklüğünden beri en yakın olduğu iki şeyin (yazılım ve ticaret) birleşimi ikas. Son olarak, tüm bu şirketlerde edindiği tecrübeleri Kolay Değil isimli YouTube kanalında harika prodüksiyonlu ve içeriği zengin videolar ile paylaşıyor. Daha n’olsun!

Çok küçük bi’ heyecanlandıralım sizi: Mustafa, ikas’ın gelecek planlarını ilk defa capslock’a anlattı 😉 Biz normalde böyle “ilk defa capslock’ta” ağızları yapmayız biliyorsunuz ama Türkiye’deki ticaret ve ihracat için, hatta tüm dünyadaki, çok önemli bir adım ikas’ın gelecekte atacağı adımlar. E bunu da ilk defa capslock’da dinleyecekseniz, artistliğini yapalım yani 🙂

Mustafa Namoğlu’nu takip etmek için:
https://www.linkedin.com/in/namoglu/

Her Çarşamba yeni bölüm yayınlıyoruz! Bizi Instagram’da mutlaka takip et:
https://www.instagram.com/capslocknext/

Sohbetimize dahil olmak için bizi tüm podcast platformlarından dinleyebilir, YouTube‘dan izleyebilirsiniz.

Veri analizi girişimi MyDataModels, 2.5 milyon euro yatırım aldı

Önceki İçerik

Türkiye’nin ilk dijital ihracat odaklı online konferansı Sıfırdan Globale 10 Aralık’ta gerçekleşecek

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir