Yatırım

3D baskıyla uzay roketleri yapan Relativity Space, 650 milyon dolar yatırım aldı

0
Relativity Space

3D baskı cihazlarını kullanarak uzay roketleri geliştiren Relativity Space, Fidelity Management liderliğinde gerçekleşen Seri E turunda 650 milyon dolar yatırım aldı. Girişimin değerlemesini 4.2 milyar dolara yükselten tura; BlackRock, Centricus, Coatue, Soroban Capital, Baillie Gifford, K5 Global, Tiger Global, Tribe Capital ve  XN katıldı. Brad Buss, Mark Cuban, Jared Leto ve Spencer Rascoff gibi isimler de tura eşlik eden melek yatırımcılar arasında yer aldı.

Relativity Space, aldığı yatırımı Terran R adlı yeni roketinin prodüksiyon çalışmaları için kullanacak. Girişimin ilk roketi Terran 1‘i takip eden Terran R hakkında henüz çok fazla bilgi bulunmuyor. Gizliliğe oldukça dikkat eden girişim şu ana kadar yalnızca bir detay paylaştı. Bu detay dahilinde Terran 1 tek kullanımlık, Terran R ise geri dönüştürülebilir bir roket modeline sahip olacak.

Sizlere ilk olarak geçtiğimiz yılın kasım ayında bahsettiğimiz Relativity Space, kendi roketlerine ek olarak NASA ile gerçekleştirdiği iş birliği ile biliniyor. Girişim, 2019 yılında imzaladığı Lockheed anlaşması kapsamında sahip olduğu 3D yazıcı teknolojisini NASA için kullandı. Girişimin ürettiği parçalar, oksijen tanklarından gemi kurulumuna yardımcı olacak araçlara kadar uzanan bir skalada farklılık gösterdi.

Yerli oyun girişimi Hungri Games, 1.1 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

E-brokerage girişimi Scalable Capital, 180 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir