Haftalık Gündem

30 Mart 2020 haftası girişim ve teknoloji gündemi

0

Haftalık gündemi izleyebilir ya da dinleyebilirsiniz.

Yeni nesil taşımacılık girişimi: Yolda

Volkan Özkan ve Murad Ozsert‘in uzun zamandır üzerinde çalıştığı yeni nesil taşımacılık girişimi Yolda artık yayında. Parsiyel ve LTL taşımalara güvenli, yüksek kaliteli ve kolay bir hizmet sağlayabilmek için kurulan girişim, kurucu ortak Volkan Özkan’ın sözleriyle güven sağlayan güçlü bir ekibe sahip.
Girişimin hayata başlamasını bir LinkedIn paylaşımı ile resmi olarak duyuran Özkan, operasyon yeteneklerini ve ileri teknolojilerini, Türkiye’nin en iyi lojistik şirketleri ve yerel nakliyecilerinin sağladığı lojistik ağı ile birleştirdiklerini belirtti.

3 Boyutlu Destek hareketi, sağlık çalışanları için 10 binin üzerinde yüz siperliği üretti

Koronavirüs (COVID-19) pandemisinin dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini göstermesi üzerine sağlık çalışanlarının ekipman konusunda sıkıntı yaşamamaları için çaba gösteriliyor. Öncelikli olarak maske ve yüz siperliği ihtiyacının fazla olmasından dolayı ortaya çıkan 3 Boyutlu Destek hareketi ile birlikte gönüllülük esaslı maske ve yüz siperliği üretimi gerçekleştiriliyor.

Toplu yaşam alanı yönetim platformu Apsiyon, Komşum Var özelliğini duyurdu

Apartman, site ve iş merkezi gibi toplu yaşam alanı yöneticilerine dijital hizmet veren Apsiyon, Corona virüse karşı “Komşum Var” özelliğini duyurdu.
Toplu yaşam alanı yönetimlerine iş takibi, finans yönetimi ve iletişim gibi imkanlar sağlayan Apsiyon, virüs sebebiyle yeni bir özelliğini duyurdu. “Komşum Var” ismiyle tanıtılan yeni özellik; market alışverişi gibi bir çok ihtiyaç için komşular arasında yardımlaşma ve dayanışma sağlamayı hedefliyor.

Yıldız Holding Hızlandırma Programı sonucunda yatırım almaya hak kazanan 3 girişim belli oldu

Yıldız Holding tarafından girişimlerin desteklenmesi amacıyla düzenlenen hızlandırma programı, girişimlere yardımcı olmaya başladı. Şubat ayında katılım sağlayacak girişimlerin belirlendiği programda, duyguları analiz etmeyi amaçlayan Helsinki merkezli girişim VibeVision, yapay zeka üzerine çalışmalar yapan ABD merkezli girişim TradeMonday ve müşteri bağlılığını arttırmak için yapay zeka destekli teknoloji geliştiren DeepNeed Yıldız Holding Hızlandırma Programı’nın ikinci dönemine katılmaya hak kazandı.

Tapu.com görüntülü yer gösterme hizmetini hayata geçirdi

Türkiye’nin ilk ve tek online gayrimenkul açık artırma sitesi Tapu.comkoronavirüs tedbirleri dolayısıyla gayrimenkul fırsatlarını kaçırmak istemeyenlerin evlerinden çıkmadan gayrimenkulleri gezebilecekleri “görüntülü yer gösterme” hizmetini başlattı. Bu süreçte evlerinden çıkmadan teklif vermek isteyen kullanıcıların işlerini kolaylaştıran uygulama, konut ve iş yerlerini kapsayan gayrimenkuller için şimdilik bazı illerde geçerli olacak.

YouTube’dan TikTok’a yeni rakip: Shorts

Yeni nesil sosyal medya platformu TikTok, sunduğu içerikler bakımından dünya genelinde büyük ses getirmeyi başarıyor. Büyük bir kitleye hitap ettiğinden ve karşısında güçlü bir rakibi bulunmadığından kullanıcılar uygulamada istedikleri vakit geçirebiliyorlar. Pazardaki bu konuma sahip olan TikTok’un karşısına güçlü bir rakip çıkmaya hazırlanıyor. YouTube‘un geliştirdiği Shorts adlı uygulamayla sayesinde kullanıcıların kısa ve dikkat çekici içerikler oluşturması amaçlanıyor.

IKEA, ürünlerinin ev ortamında gerçekçi görünmeleri için yapay zeka destekli görüntüleme şirketi Geomagical Labs’i satın aldı

sveç merkezli mobilya şirketi IKEA, müşterilerinin alışveriş deneyimlerini daha iyi hale getirmek için sürekli yeniliklerde bulunuyor. Sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik imkanlarıyla ürünlerin ev içinde nasıl göründüğü müşterilere sunmayı planlayan şirket, yapay zeka işleyen görüntüleme şirketi Geomagical Labs‘i satın aldı.

Zoom, cihaz verilerini Facebook’a gönderdiği gerekçesiyle iOS sürümünü güncelledi

Son zamanların popüler video konferans uygulaması Zoom, iOS kullanıcılarının verilerini izinsiz paylaştığı gerekçesiyle güncelleme yayınlamak zorunda kaldı.
Corona virüsün dünya çapında büyük bir tehlikeye dönüşmesi sebebiyle, pek çok işyeri ve şirket çalışma stilinde değişik yollara başvurmaya başladı. Bunların en önde geleni de elbette evden/uzaktan çalışma yöntemi oluyor. Çalışanların evlerinde veya disipline adapte olabilecekleri herhangi bir konumda çalışmaları anlamına gelen bu yöntemde, ekip üyeleri arası iletişim önem kaplıyor. Bu doğrultuda anlık olarak yazışma, sesli ve görüntülü sohbet gibi imkanlar sunan platformlar da sıklıkla tercih ediliyor.

Toplu yaşam alanı yönetim platformu Apsiyon, Komşum Var özelliğini duyurdu

Önceki İçerik

4. dönemini başlatmaya hazırlanan Hamdi Ulukaya Girişimi, seçilen 6 girişimi açıkladı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir