Yatırım

2. el araç satış platformu Spinny, 65 milyon dolar yatırım aldı

0
Spinny

Hindistan’da her ay yüz binlerce 2. el araç satılıyor. Ancak çevrimdışı geleneksel bir kanal üzerinden satın almak, son derece uzun ve riskli bir süreç olabiliyor. Bu deneyimi geliştirmeye çalışan Hindistan merkezli 2. el araç satış platformu Spinny, 65 milyon dolar yatırım aldı. 

2. el araç pazarı son dönemde Türkiye’de de ciddi bir hareketliliğe sebep oldu. Fiyatlarda yaşanan gelişmelere rağmen, hem dünyada, hem de ülkemizde önemli bir pazar olarak konumunu korudu. Zaten Cazoo gibi isimlerin yaşadığı hızlı yükseliş, bu önemi kolaylıkla gözler önüne serdi. Bugün başlıklarımıza konuk Spinny de bu pazarda gösterdiği faaliyetlerle kullanıcı deneyimini artırmaya çalışan isimlerden.

Sizlere son olarak 2020 Mart ayında bahsettiğimiz Hint girişim, Seri C yatırım turunda 65 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turu, Silikon Vadisi merkezli VC General Catalyst liderliğinde gerçekleştirildi. Tura ayrıca; Arena Holdings, Think Investments ve bir grup melek yatırımcı katıldı.

5. yaşını doldurmaya hazırlanan Spinny, araç sahipliğini erişilebilir, basit ve keyifli hale getirmekle ilgilenen bir girişim. 2. el araçların alım ve satımını kolaylaştıran bir platforma sahip. Bir araca sahip olmanın hayalleri beslediği Hindistan‘da, genç Hint nüfusun yüzde ikisinden daha azı 2. el araba deneyiminden memnun durumda.

İnsanların kullanılmış bir araba satın alırken karşılaştıkları en büyük zorluklardan biri güven faktörü. Spinny’nin kurucu ortağı ve CEO’su Niraj Singh, başlangıçta aracın kapsamlı ve şeffaf bir şekilde incelenmesini, sahibinden satın almasını ve daha sonra müşterilere satılmasını sağlayarak bu endişelere çözümler sunuyor. Girişimin bir numaralı hedefi; vatandaşların yöntemlerine güvenmesini, otomobillerine inanmasını ve en nihayetinde keyfini çıkarmasını sağlamak.

Girişim, geleneksel aracıları denklemden çıkararak müşterilerin kullanılmış bir araba satın almaları için sistemi daha uygun fiyatlı ve güvenilir hale getirdiklerini aktarıyor. Bir müşteri Spinny’den satın aldığı arabadan memnun kalmazsa geri ödeme alabiliyor.

ShareChat, 502 milyon dolar yatırım alarak 2 milyar dolar değerlemeye ulaştı

Önceki İçerik

Finansal API sağlayıcısı TrueLayer, 70 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir