Haftalık Gündem

17 Şubat 2020 haftası girişim ve teknoloji gündemi

0

Haftalık gündemi izleyebilir ya da dinleyebilirsiniz.

Türk girişimi Datarow, Amazon tarafından satın alındı

İki Türk girişimcinin bir hayali sonucu ortaya çıkan Datarow girişimi, artık Amazon bünyesinde faaliyet gösterecek.
2017 yılında Eren Baydemir ve Can Abacıgil tarafından hayata geçirilen Datarow, Amazon Redshift üzerinde veri yönetimi ve verimliliği sağlayan web tabanlı bir istemci olarak ortaya çıktı. İlk olarak Nisan 2017’de 212’den önemli bir yatırım alan Datarow, artık Amazon’un bir parçası.

Online eğitim platformu Udemy, 50 milyon dolarlık yatırım aldı

İnsanlar internet sayesinde istedikleri bilgiye anında ulaşabiliyor. Gerek öğrenciler gerekse kendini bir alanda geliştirmek isteyen kişiler internette online eğitimler alarak istedikleri seviyelere kolaylıkla gelebiliyorlar. Bu kursları sağlayan online eğitim platformları arasında bulunan Udemy, şirketin daha büyük işler gerçekleştirmesi için 50 milyon dolarlık yatırım aldı.

Teknogirişim Girişim Sermayesi Yatırım Fonu iki girişime yatırım yaptı

Teknogirişim Girişim Sermayesi Yatırım Fonu yapay görme temelli kalite kontrol ürünleri üreten Visiomex ve 3 Boyutlu Yazıcı ve sarf malzemeleri üreten OOKUMA‘ya yatırım yaptı.
Kuveyt Türk’e ait yatırım fonlarının kurulum ve yönetim hizmetini veren KT Portföy Yönetimi A.Ş., teknoloji odaklı şirketlere yatırım yapmaya devam ediyor. Erken aşamada yatırım gerçekleştirmek amacıyla kurulan Teknogirişim Girişim Sermayesi Yatırım Fonu teknolojiye odaklanan markalara destekte bulunuyor.

Sinan Güler spor girişimleri için Spor Girişimleri Hızlandırıcı Programı’nı başlattı

Profesyonel basketbolcu ve yatırımcı Sinan Güler, spor girişimcilerini destekleyebilmek adına Spor Girişimleri Hızlandırıcı Programı’nı başlattı.
Türkiye Basketbol Süper Ligi takımlarından Darüşşafaka’da forma giyen milli basketbolcu Sinan Güler, spor girişimleri için mentorluk odaklı yeni bir girişim başlattı. Spor Girişimleri Hızlandırıcı Programı (Sports Startups Accelerator Program) isimli program sayesinde, spor girişimcilerine ihtiyaç duydukları destek sağlanacak.

Martı, elektrikli scooterın yanına elektrikli bisikleti ekledi

İstanbul’un neredeyse her köşesinde karşımıza çıkan ve bizlere ulaşım konusunda çok büyük kolaylıklar sağlayan Martı, sessiz sedasız yeni hizmetlerini test ediyor.
Martı, 2019 yılında Oğuz Alper Öktemve Sena Öktem tarafından hayata geçirildi. Gün geçtikçe kullanımı artan Martı scooterlara bir kardeş eklendi; Elektrikli Bisiklet!

Twitter, sosyal medya uygulamalarına hikaye şablonu düzenleyen Chroma Labs’ı satın aldı

Facebook, WhatsApp, Instagram ve Snapchat gibi birçok sosyal medya platformunda insanlar ilgi çekici bulduğu ya da anlık olarak kısa süreli paylaşmak istedikleri içerikleri hikayeler oluşturarak takipçileriyle buluşturuyor. Twitter‘da bu özelliğin aktif olarak bulunmaması kullanıcıların bir kısmı tarafından tartışma konusu oluyordu. Twitter’ın yaptığı son hamleyle birlikte hikayeler özelliği her an uygulamaya gelebilir. Sosyal medya platformlarına hikaye şablonları oluşturan Chroma Labs‘i satın alan şirket, bu sayede özel çalışmalar yapabilecek.

Nissan, yeni hizmeti Nissan Switch’i tanıttı

Nissan, Çarşamba günü yaptığı duyuru ile yeni abonelik sistemi Nissan Switch’i tanıttı. Nissan Switch, ayda700 dolar ödeme yaparak servisten yararlanan kullanıcıların her gün farklı bir Nissan araca binmesini sağlayacak.
Hala test aşamasında olan yeni abonelik sistemi, test dönemi boyunca sadece Houston (ABD) şehri içerisinde kullanılabilecek. “Select” ve “Premium” olarak ikiye ayrılan hizmet, belirli fiyat farklılıkları ile sürücülerin daha iyi modellere binmesini sağlayacak.

Martı, elektrikli scooterın yanına elektrikli bisikleti ekledi

Önceki İçerik

Çalışanların sağlık hizmetlerinden yararlanmalarını kolaylaştıran HealthJoy, 30 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir