Haftalık Gündem

13 Nisan 2020 haftası girişim ve teknoloji gündemi

0
Instagram logo appears with the "Live" icon.

Haftalık gündemi izleyebilir ya da dinleyebilirsiniz.

Pepapp, nisan ayı içindeki 2. yatırımını Bensu Soral Baş’tan aldı

Türk dizi ve sinema sektörünün önemli isimlerinden Bensu Soral Baş, ilk yatırımını dijital kadın asistanı Pepapp’e yaptı. 2015 yılında Emrah Yiğit, Berke Uygun ve Tolga Araboğlu tarafından kurulan Pepapp, geçtiğimiz haftalarda da Edem Yurdakul ve Kokteyl’den 225 bin dolar yatırım almıştı.

Çevrimiçi yemek servis hizmeti Gousto, 41 milyon dolar yatırım aldı

Gousto meal kit with some other cooking items.

Birleşik Krallık merkezli bir çevrimiçi yemek servisi olan Gousto, ekonomik darboğaz yaşanan bir dönemde 41 milyon dolar yatırım aldı.
Corona virüsün yarattığı sonuçlar sebebiyle dünya ekonomik olarak zor günler geçiriyor. Ancak yemek ve gıda servis hizmetlerine olan talep; herkesin eve kapanmasıyla da önemli ölçüde yükseldi. Birleşik Krallık merkezli gıda servis hizmeti Gousto da 41 milyon dolar yatırım aldı.

Instagram’dan doğan İtalyan girişim Will, 1.2 milyon dolar yatırım aldı

Instagram üzerinden topluluk odaklı haber kaynağı olarak doğan İtalyan girişim Will, 1.2 milyon dolar tohum yatırım aldığını açıkladı. Yatırımın liderliğini Talent Garden CEO’su Davide Dattoli üstlenirken Francesco Fumagalli, Cube3 ve Invictus Capital da yatırımda rol aldı.
3 ay önce kurulmasına rağmen Instagram’da 220 bin takipçiye ulaşan Will, günlük yaşantıda karşımıza çıkan ve es geçtiğimiz problemlere karşı farkındalığı arttırmayı hedefliyor. Her jenerasyondan insana hitap eden bir skalaya sahip olan girişim, her şeyden önce topluluk olarak hareket etmeyi ön planda tutuyor. Girişimin kurucuları Imen Boulahrajane ve Alessandro Tommasi, değişen dünyanın karmaşıklığına karşı kolektif bir dalga yaratacak potansiyelde içerik ürettiklerini belirtiyor.

Lime, elektrikli kaykay girişimi Boosted’ı satın aldı

Bireysel ulaşım araçlarına pratik bir çözüm getirerek yükselişe geçen elektrikli scooter marketi hız kesmeden büyümeye devam ediyor. Ulaşılabilir ve ucuz olmanın önemli olduğu elektrikli scooter pazarında farklı hizmetleri platforma entegre etmekte bir o kadar önemli. Bu önemin farkında olan Amerikan elektrikli scooter kiralama girişimi Lime, radara yakalanmadan gelecek planlarını gerçekleştirmeye başlamış bile.

Apple, merakla beklenen yeni iPhone SE modelini tanıttı

iPhone serisinin bütçe dostu üyesi olarak karşımıza çıkan iPhone SE, yenilenen tasarımıyla resmen tanıtıldı.
Geçtiğimiz aylarda Apple‘ın yeni bir iPhone modeli üzerinde çalışmalar yaptığına dair söylentiler baş göstermişti. Bu ayın başında da Apple Store üzerinde, iPhone SE isimli yeni model görünmüştü. Apple’ın bugün gerçekleştirdiği canlı yayında da iPhone SE 2020 modeli tanıtılmış oldu.

Instagram canlı yayınları artık web üzerinden takip edilebilecek

Instagram logo appears with the "Live" icon.

Virüs döneminde canlı yayın yoğunluğunda patlama yaşayan Instagram, yayınların artık web üzerinden de takip edilmesine imkan verecek.
Corona virüs sebebiyle herkes eve kapanınca, haliyle internet tabanlı servislere yönelik kullanım önemli ölçüde arttı. Bundan nasibini alanlar arasında Instagram da bulunuyor. Platformdaki canlı yayın içeriklerinin son zamanlarda ciddi bir artış yaşadığı kaydedildi.

Facebook ve Instagram, müzik odaklı hikaye ve profil özelliklerine sahip olacak

Facebook, Türkiye’deki insanların kendilerini müzikle ifade etmeleri, sanatçıları keşfetmeleri ve onlar için önemli olan şarkıları paylaşmaları için yeni yollar sunacak olan Facebook ve Instagram müzik özelliğini hayata geçirmeye başladığını duyurdu.
Bugün itibariyle, Türkiye’deki Facebook ve Instagram kullanıcıları kişisel videolarında müzik paylaşabilecek, Instagram ve Facebook Hikayeleri için müzik çıkartmaları ve şarkı sözleri de dahil olmak üzere çeşitli kreatif araçlara erişebilecek ve Facebook profillerine şarkı ekleyebilecekler. Facebook’un müzik yayıncılığı toplulukları ve kuruluşlarının yanı sıra Türkiye’deki plak şirketleri ve distribütörlerle yaptığı yeni ortaklıklar sayesinde hayata geçirilen bu özellikler, insanların Facebook uygulamalarında müzik üzerinden bağlantı kurmalarını ve kendilerini ifade etmelerini sağlayacak.

Pepapp, nisan ayı içindeki 2. yatırımını Bensu Soral Baş’tan aldı

Önceki İçerik

Alibaba Cloud, 3 yıl içinde altyapısına 28 milyar dolar yatırım yapacağını açıkladı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir