Haftalık Gündem

10 Şubat 2020 haftası girişim ve teknoloji gündemi

0

Haftalık gündemi izleyebilir ya da dinleyebilirsiniz.

Otizmli çocukların eğitimini kolaylaştırmayı amaçlayan mobil platform Otsimo, 2 milyon TL yatırım aldı

Otizmli çocukların eğitim hayatlarını daha kolay bir şekilde geçirmeleri için çalışmalar yapan mobil platform Otsimo, TeknasyonGrowth Circuit ve Galata Business Angels‘ın katıldığı yatırım turunda 2 milyon TL yatırım almayı başardı. 167 ülkede aktif bir şekilde otizmli çocuklara yardımcı olan uygulama sayesinde çocukların anlayacağı şekilde eğitim sunuluyor.

Mert Fırat, bilet alma platformu Mobilet’i satın aldı

Doğuş Grubu bünyesinde yer alan Mobilet, Event Master (Etkinlik Organizasyon ve Biletleme Hizmetleri Anonim Şirketi) tarafından satın alındı.
Online bilet platformu Mobilet 30 Haziran’da kapanmıştı. Şimdi ise Event Master Etkinlik Organizasyon ve Biletleme Hizmetleri Anonim Şirketi tarafından satın alındı. Şirketin ticari sahibi de ünlü oyuncu Mert Fırat.

BiSU’dan yeni nesil market alışverişi

İstegelsin ile yaptığı operasyonel ve teknolojik iş birliği ile 7000’den fazla ürün çeşidini BiSU uygulamasının içinde bulunan Bi’market’le kullanıcılarına ulaştıran BiSU sahiplendiği tek tuşla sipariş deneyimini market alışverişi için de uygulayarak kullanıcılarına “Bi’liste“ özelliğini tanıttı. 

Mobil internet trafiği 2019 yılında artış gösterdi; en iyi 100 site aylık ortalama 223 milyar kez ziyaret edildi

SimilarWeb‘den gelen yeni bir rapora göre, bugün mobil web trafiği 2017’den bu yana % 30,6 arttı, masaüstü bilgisayar trafiği ise % 3,3 düştü.
Rapor, 2019 yılının en iyi 100 siteye yaptığı toplam web trafiğinin 2018’den % 8, 2017’den de % 11,8 arttığını ve aylık ortalama 223 milyar ziyaretçiye ulaştığını bildirdi. En büyük artış, 2019 yılının Nisan ve Haziran aylarında gerçekleşti.

Mobil Dünya Kongresi Corona virüsü nedeniyle iptal edildi

24-27 Şubat tarihleri arasında Barselona’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi 2020’nin kesin olarak iptal edildiğini açıkladı.
Corona virüsü salgını nedeniyle pek çok şirketin katılmayacağını açıkladığı Mobil Dünya Kongresi, başlamasına 2 hafta kala resmi olarak iptal edildi. Mobil Dünya Kongresi’nin organizatörü GSMA’nın CEO’su John Hoffman yaptığı açıklamayla bu haberi duyurdu.

Dijital müzik marketinin öncülerinden olan Soundcloud, SiriusXM’den 75 milyon dolar yatırım aldı

2017 yılının sonlarına doğru kullanım oranı az olsa da şirketin finansal anlamda stabil bir duruma gelmesini sağlayan “Premium üyelik” hizmetini başlatan SoundCloud, 2019 yılının son çeyrek yılı raporunda 200 milyon dolar kara geçmişti. Aynı yıl içerisinde Streaming devi Pandora ile de reklam anlaşması yapan Soundcloud, uzun aradan sonra en iyi dönemlerinden birini geçiriyordu. Ve an itibari ile şirketin bulunduğu pozitif konum, 2020 yılının daha ikinci ayında SiriusXM‘den 75 milyon dolar yatırım almasına sebep oldu.

Samsung Unpacked etkinliğinde S20 ailesi ve Z Flip tanıtıldı.

Samsung’un San Francisco’da düzenlediği Unpacked 2020 etkinliğiyle birlikte amiral gemisi akıllı telefonlarının tanıtımını gerçekleştiriyor. Bununla birlikte Samsung, katlanabilir modeli Galaxy Z Flip modeliyle birlikte büyük ekranlı amiral gemisi cihazları tercih etmeyen kullanıcıları sevindirecek Galaxy S20 modelinden sonra ekran boyutunda ve bazı özelliklerinde değişikliğe gittiği Galaxy S20+ modelini, son olarak ise ailenin en güçlü üyesi Galaxy S20 Ultra‘yı tanıttı.

Otizmli çocukların eğitimini kolaylaştırmayı amaçlayan mobil platform Otsimo, 2 milyon TL yatırım aldı

Önceki İçerik

Canlı bilgi yarışması konseptini mobil platformda oluşturan HQ Trivia kapatıldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir